Databázové aplikace client/server v prostředí PowerBuilder a Sybase SQL Anywhere nebo Microsoft Visual Studio a MS SQL server. Software pro technické výpočty, software ve zdravotnictví, doplňkové ekonomické aplikace vhodné pro malé firmy. Realizace na míru i dodávky hotových řešení.

Kontaktní informace

E-mail: jiri.barta@e-dnes.cz
mobil: 724 347 221
tel: 487 725 436
 

Program DISIMO - Programový systém pro provoz lékáren

Popis řešení:

Hlavní myšlenkou programu je maximální zjednodušení výdejní činnosti lékárníka tak, aby se mohl maximálně věnovat pacientovi, aby zmizely nebo se alespoň významně zkrátily fronty v lékárně. To samozřejmě při nekomplikovaném následném administrativním zpracování dokladů, které však již nemusí provádět lékárník, ale kdokoliv, kdo je obeznámen s prací s počítačem (laborantka, administrativní pracovnice nebo i firma zabývající se pořizováním dat). Je použito schéma práce výdej->kontrola vydaných položek->doplnění údajů.

V čem se odlišuje od jiných programů ?

Maximální zjednodušení> při výdeji za tárou se snahou o co největší přehlednost. Při výdeji se provádějí jen ty činnosti, které jsou pro výdej nezbytně nutné. Není třeba přecházet do jiných "obrazovek" při změnách režimů práce (výdej receptů, poukazů, volný prodej, markované ceny přímo). Na jedinéobrazovce jsou vidět přehledně všechny vydané položky ve všech režimech,stejně jako opis pokladní pásky s okamžitým stavem hotovosti v pokladně.

Řeší problém částečně vydaných receptů a výdej léků s několika různými cenami na jeden recept.

Umožňuje postupný převod lékárenské práce do programového systému. Není nutné (a dle našeho názoru ani vhodné) přejít na plné skladové hospodářství s kusovou kontrolou při zavedení programu. Systém lze zavádět postupně zaprovozu lékárny, skladovou evidenci můžeme zavádět postupně příjmem dodacíchlistů na disketách při současném výdeji staršch zásob klasickým způsobem. Teprve po osvojení práce se systémem je vhodné provést inventuru skladu a přejít na plnou kusovou evidenci skladu.

Může být použit v různých režimech práce dle hardwarového vybavení lékárny. Nejjednodušší režim práce vyžaduje jen jeden počítač v lékárně. Umožňuje příjem dodacích listů na disketách s kontrolou regulovaných cen, korunovoukontrolu skladu, evidenci tržeb a taxy laborum, administrativní zpracováníreceptů, žádanek a poukazů všetně vystavený faktur a zápisu dat na diskety, evidenci vyrobených IVLP a práci s číselníky VZP a informačním systémem AISLP.Po doplnění systému o počítač na výdejním místě a instalaci sítě lze již přejít na 0režim práce umožňující kusovou evidenci skladu. Přípravky lze při výdeji zadávat do počítače i pomocí názvů.

Režim práce využívající všech možností programu vyžaduje doplnit systém o tiskárnu a snímač čarového kódu. Potom je rozsah činnosti systému podobný jako u ostatních dobrých systémů s výhodami popsanými výše.

Program DISIMO v plné variantě obsahuje:

 1. Modul pokladna - umožňuje prodej a výdej léků, IVLP, zdravotnického materiálu a parafarmaceutik pomocí snímače čarového kódu s okamžitým odečítáním ze skladu, tisk účtenek v některém ze zvolených režimů (jen doplatky, všechny účtenky, jen na požádání,tisk účtenky libovolného přípravku expedovaného téhož dne). Lze nastavit režim práce, ve kterém pokladna upozorňuje na pokles zásob expedovaného přípravku pod stanovený limit.
  Při výdeji se objevuje aktuální stav zásob právě vydávaného přípravku a je možné při výdeji tento přípravek snadno zařadit do objednávky.Pokud je instalován informační systém AISLP, je možné rychle obdržet informace o právě vydávaném přípravku, nebo rychle skočit do tohoto informačního systému.
  Program hlídá expirace vydáváných přípravků.
  Program umožňuje výdej na kredidní karty a prodej surovin a obalů s předem nastavenou přirážkou lékárny.
  Z poklady se lze rychle podívat do objednávky, vyhledat dle rodného čísla recepty, které byly pro pacienta s tímto rodným číslem vydány.
 2. Příjem dodávek na disketách s cenovou kontrolou regulovaných přípravků a tiskem vlastních etiket s čarovým kódem s možností úprav prodejních cen.
 3. Vystavení vratek, zápis dobropisů přijatých s evidencí vyřízení reklamací.
 4. Kontrolu a evidenci sběrných faktur, tisk příkazů k úhradě pro banky.
 5. Sledování expirací přípravků.
 6. Vytvoření objednávky pro telefonické nebo modemové objednávání.
 7. Evidenci IVLP přípravků včetně tisku etiket.
 8. Vytvoření dávek receptů a poukazů na disketách dle metodiky VZP.
 9. Výdej na žádanky, vystavení dodacího listu, možnost použití diferencovaných slev v závislosti na ceně a množství expedovaých přípravků, procentní slev, nebo výpčtu cen pro stanvené procento zisku.
 10. Evidenci denních tržeb.
 11. Vystavování a evidenci vydaných faktur, dobropisů a dopisů.
 12. Evidenci vydaných přípravků, přehledy o obratu a další statistické funkce.
 13. Jednoduchou inventarizaci pomocí snímačů čarového kódu a také s pomocí přenosného snímače MIP4 nebo přenosného počítače.
 14. Měsíční uzávěrku s tiskem sestav včetně korunové kontroly.
 15. Vstup do informačního systému AISLP z kterohokoli místa programu přímo do článku daného přípravku.
 16. Možnost tisku etiket s vlastním textem (název a adresa lékárny, návody k použití).
 17. Práci s číselníky VZP, porovnání starého a nového číselníku léků při změně číselníku.
 18. Práci s katalogy dodavatelů (Phoenix, Lagena, Tamda, ZEA, PDK kódy).
 19. Evidenci DPH, jste-li plátcem DPH.

REFERENCE

Lékárna U Zlatého hada, Komenského 211, Cvikov

Lékárna 01-07, Jablonné v Podještědí

Lékárna U Hedviky, nám. T.G.M. 446, Kamenický Šenov + výdejna Žandov+ výdejna Zákupy

Lékárna Na náměstí, nám. T.G.M., Česká Lípa

Lékárna U Nádraží, Československé armády 1566, Česká Lípa

Lékárna Na Radnici, Nový Bor

Lékárna Salvia, Pražská, Česká Lípa

Lékárna Špičák, Česká Lípa

Lékárna Mariánská, Mariánská ul., Česká Lípa

Lékárna U Matky Boží, nám. Republiky 44, Doksy

Lékárna U Českého Lva,Roudnice

Lékárna Varnsdorf, Varnsdorf

Lékárna Tercia, Varnsdorf

Lékárna v Jiříkově

Lékárna U Modrého hořce, Mimoni
Website Name 2009 | Sponsored by Skluzavky